חשיבותו של הטיפול בדק לגינה

בניית דק לגינה עשויה לשדרג את מראה הגינה ולהפוך כל גינה למרשימה במיוחד. יחד עם זאת, דק לגינה שאינו מטופח עשוי להרוס את מראה הגינה ולשנות את כל המראה. בשנים האחרונות בעקבות משבר המים בישראל רבים מבינים את החשיבות של לשמירה על שטח הגינה.לכן,רבים בוחרים דק לגינה על פני האופציה השנייה הכוללת הרחבת שטח הגינה.

כיצד ניתן לתחזק דק לגינה

בעקבות משבר המים בישראל, כאשר אנשים מעדיפים לבנות דק לגינה במקום להגדיל את שטח הגינה יש חשיבות רבה לשמירה על מראהו של העץ. דק הינו משטח עץ החשוף לפגעי מזג האוויר במשך כל השנה. לחות, שמש חזקה, אבק עשויים לגרום לשינוי במראהו.

על מנת לשמור על מראה דק לגינה יפה,כדי להקפיד על תחזוקה אחת לשנה או חצי שנה בהתאם לסוג העץ. במסגרת פעולת התחזוקה יש להקפיד על ניקוי יסודי של המשטח, שיוף הדק, צביעתו של הדק.

דק מעץ לגינהדק מעץ לגינה

שמירה על מראה יפה

צביעת דק היא אחת הדרכים באמצעותן ניתן לשמור על מראה גינה יפה. יש חשיבות רבה להתאים את סוג העץ לחומר ממנו עשוי הדק, שכן בחירת חומר מתאים תביא לתוצאה טובה.

בבחירת חומר של דק איפאה יש לבחור בחומרים המתאימים לעץ קשה, ואילו לדק אורן יש לבחור חומרים המתאימים לעץ רך. בנוסף, יש להקפיד על בחירת צבעים מתאימים. במידה והחלטתם לצבוע את הדק באופן עצמאי, יש לבדוק את הוראות היצרן.