דק עץ – המילה האחרונה

 עולם עיצוב הבית התפתח וכיום ניתן להבחין במוצרים איכותיים יותר בהשוואה לעבר, כאשר כל אחד מהמוצרים הללו משרת את המטרה של הצרכנים. בעולם העיצוב דק עץ ידוע כמוצר פופולארי ויוקרתי.

 דק עץ או דק סינטטי ?

בדומה לתחומים שונים, גם בעולם העיצוב ניתן למצוא טרנדים. בשנים האחרונות ניתן למצוא מלבד דק עץ או דק סינטטי. בשונה מדק עץ, דק סינטטי מהווה חסכון בכריתת עצים ובמחיר. מבחינת העיצוב ניתן להבחין במראה החם של דק עץ לבית או לעסק, לעומת דק סינטטי, אשר מעניק למקום מראה קר. למשל, דק עץ מדגם איפאה או אירוקו מצטיינים במראה חמים ועשיר.

דק איפאה דק איפאה

דק עץ או דק סינטטי: פרמטרים להשוואה

  • עמידות: דק סינטטי עשוי משבבבי עץ ממוחזרים הכוללים אחוז גבוה של פלסטיק, לעומת דק עץ דק סינטטי כולל אחוז נמוך של חומר מילוי וחיבור.
  • מהפכה ירוקה: דק סינטטי מכיל כמות גדולה יותר של סיבי עץ ומאפשר כריתה מעטה של עצים. דק סינטטי הוא הטרנד האחרון בעולם עיצוב הגינה. דק סינטטי מאפשר לנו ליהנות מחוזק, קשיחות ועמידות לאורך זמן רב.
  • עלות החזקה:בהשוואה לעלות דק סינטטי, עלותו של דק עץ נמוכה יותר. מצד אחד, דק סינטטי אינו דורש תחזוקה על ידי צביעה וחידוש כפי דק עץ. מצד שני, כאשר דק סינטטי נפגע יש לשלם לא מעט כסף על מנת לתקן את הנזק. תחום התקנת דק סינטטי חדש יחסית, לכן חשוב לבחור אנשי מקצוע שיוכלו לבצע את ההתקנה בצורה הטובה ביותר.

לחצו כאן לקבלת מידע והתרשמות ממגוון עבודות עץ מדהימות.